Chrońmy świat, który kochamy eksplorować

Jesteśmy zobowiązani do ochrony zarówno twojego ekwipunku, jak i środowiska teraz oraz w przyszłości. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć nasz szkodliwy wpływ na środowisko i być odpowiedzialną firmą i dbać o naszą planetę.

Chcemy chronić świat, w którym żyjemy teraz, abyśmy mogli nadal go eksplorować w przyszłości.

Chcesz wiedzieć więcej?

Środki wolne od PFC


W naszych preparatach nie znajdziesz żadnych paskudnych związków chemicznych, wszystkie są wolne od PFC.

Przede wszystkim na bazie wody

W 1947 roku opracowaliśmy pierwsze na świecie impregnaty na bazie wody, wyznaczając tym samym drogę dla ochrony środowiska.

Akredytacja Bluesign®

W 2007 roku byliśmy pierwszą marką oferującą impregnaty oraz produkty ochronne na świecie, która otrzymała akredytację bluesign®. Jesteśmy dumni, iż ponad dziesięć lat później wciąż jesteśmy pełnoprawnym partnerem systemu bluesign®.

Standard bluesign® to narzędzie, które potwierdza ekologiczność na każdym odcinku łańcucha produkcji. Zamiast skupiać się na testowaniu gotowych produktów, standard bluesign® analizuje wszystkie strumienie wejściowe – od surowców po składniki chemiczne.

Ta akredytacja oznacza, że możesz być pewny, iż nasze produkty są czystsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska.

APT

Advanced Polymer Technology (APT) to nasza własna mieszanka polimerów i emulsji bez fluoropochodnych węglowodorów. Ta mieszanka jest stale weryfikowana przez nasz własny zespół laboratoryjny w celu zapewnienia najlepszej możliwej ochrony w najbardziej ekologiczny sposób.

ISO 9001 & 14001

Te akredytacje oznaczają nasze pełne zaangażowanie w produkcję na najwyższym poziomie, zgodną ze współczesnymi standardami. Do dziś większość naszych produktów nadal jest produkowana w naszej siedzibie głównej, w Derbyshire (Wielka Brytania), co pozwala nam na pełną kontrolę nad jakością naszych produktów przez cały proces produkcji. Wszystkie nasze procesy produkcyjne są prowadzone z myślą o środowisku, zapewniając prawdziwą ochronę środowiska.

RDS

Wspieramy standard RDS (Responsible Down Standard) zapewniając, iż pracujemy tylko z markami, które używają materiałów ze źródeł etycznych.

EOCA

Jesteśmy wieloletnim członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Przyrody (EOCA), organizacji handlu zewnętrznego, która zapewnia dotacje na projekty ochrony na całym świecie.

SATRA

​Od wielu lat współpracujemy z SATRA, niezależnym organem zajmującym się obuwiem, wyrobami skórzanymi i odzieżą. SATRA przeprowadza testy bezpieczeństwa i trwałości i jest „jednostką notyfikowaną” dla UE, co oznacza, że są one certyfikowane do administrowania i sprawdzania standardów handlowych i produkcyjnych.​