1. Granger’s

Granger’s to światowy lider w produkcji środków do czyszczenia i impregnacji odzieży, butów, ekwipunku oraz sprzętu kempingowego. Produkcja odbywa się w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska firma powstała już w 1937 roku; pierwszym produktem był środek do impregnacji namiotów dla wojska. Granger’s, jako pierwszy zaoferował środek do impregnacji na bazie wody. Produkty Granger’sa chroniły również ekwipunek pierwszych zdobywców Everestu w 1953 r.

Granger’s jako jedyna firma w tym segmencie rynku otrzymał certyfikat bluesign®, który otrzymują tylko firmy ekologiczne, przyjazne środowisku oraz działające na rzecz ekologii.

Nowością jest wprowadzenie do impregnatów najnowszej technologii APT, czyli Acrylic Polymer Technology. Technologia ta jest jeszcze bardziej ekologiczna, ponieważ eliminuje szkodliwe fluorokarbony. Oparta na silikonie, jest bardziej efektywna przy impregnacji, a jednocześnie przyjazna środowisku.

Środki do prania i impregnacji odzieży Granger’s w praniu są ekonomiczne, ekologiczne oraz nie powodują termicznego uszkodzenia membrany, ponieważ działają już w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

2. Fabsil

Fabsil, to marka należąca do firmy Granger’s, specjalizująca się w produkcji impregnatów w aerozolu oraz środków do czyszczenia i impregnacji rekstyliów, sprzętu i ekwipunku. Produkty Fabsil są produkowane z zastosowaniem odmiennej technologii niż produkty marki Granger’s.