1. Granger’s

Jesteśmy angielską firmą z 80-letnią tradycją w opracowywaniu preparatów ochronnych. Zarówno klimat wysp brytyjskich, jak i nasza zdolna kadra naukowców (także z Polski) spowodowały, że jako pierwsi na rynku i już niecałe 10 lat od momentu powstania firmy – mogliśmy pochwalić się opracowaniem środków ochronnych opartych wyłącznie na bazie wody (dzięki czemu wyeliminowaliśmy szkodliwe dla środowiska środki – fluorokarbony).

Obecnie cały czas stosujemy technologię polimerów ATP, co pozwala na nadanie odzieży wysokiej wodoodporności i oddychalności, eliminując jednocześnie z procesu produkcji szkodliwe dla środowiska polifluorowęglany.

Zlokalizowanie naszego zakładu w jednej placówce w Derbyshire w Anglii, pozwala na bieżąco monitorować całość procesu produkcyjnego, również pod kątem przestrzegania zasad ochrony środowiska.

Dysponujemy zespołem badawczo-rozwojowym, wprowadzającym na bieżąco wszelkiego rodzaju innowacje mogące przyczynić się do poprawy parametrów użytkowych naszych wyrobów.

Granger’s to światowy lider w produkcji środków do czyszczenia i impregnacji odzieży, butów, ekwipunku oraz sprzętu kempingowego. Produkcja odbywa się w Wielkiej Brytanii.

2. Fabsil

Fabsil, to marka należąca do firmy Granger’s, specjalizująca się w produkcji impregnatów w aerozolu oraz środków do czyszczenia i impregnacji rekstyliów, sprzętu i ekwipunku. Produkty Fabsil są produkowane z zastosowaniem odmiennej technologii niż produkty marki Granger’s.